Ing. Marta Procházková

ředitelka Eurocentra Jablonec nad Nisou,

66 let

– emeritní ředitelka Eurocentra,
– členka výboru pro hospodaření s majetkem města

KDO JSEM?

Vystudovala jsem Jazykovou školu v Liberci, obor angličtina, ruština a němčina, Vysokou školu technologickou v Praze a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Prošla jsem podnikovou výrobní sférou v bižuterním průmyslu od technických po ekonomické pozice. Po revoluci jsem přešla do bankovnictví, kde jsem působila jako lektor a vedoucí Školicího střediska Československé obchodní banky. Jsem bývalá ředitelka Eurocentra v Jablonci nad Nisou. V současné době se věnuji aktivitám v cestovním ruchu.
V minulých komunálních volbách jsem byla zvolena do Zastupitelstva města. Jsem členkou kulturní komise a finančního výboru města Jablonec nad Nisou.
Mým velkým koníčkem je zahradničení a turistika. V létě jezdím ráda na kole a v zimě na běžkách v Jizerských horách. Jsem vdaná, mám dvě dcery a tři vnoučata.

JAKÁ TÉMATA BYCH CHTĚLA V ZASTUPITELSTVU PROSAZOVAT?

Mojí prioritou je rozvoj a rozkvět městských částí Jablonce nad Nisou ve spolupráci s místními občany. A pro celé město je to vybudování velkého celoročního vnitřního parku pro děti, parkovacího domu s tržnicí, zázemí kolem přehrady a Centra bižuterie v bývalých lázních.

CO MI VADÍ V NAŠEM MĚSTĚ NEJVÍCE?

Nejvíce mě mrzí negativní nálada a nezájem o společenské dění mezi občany, ničení přírody v okrajových částech města a nepořádek ve městě.

Z ČEHO MÁM RADOST?

Mám velkou radost z toho, že se z Eurocentra pod mým vedením stalo vyhlášené kulturní centrum města na vysoké profesionální úrovni, které je již pojmem na české hudební scéně a je vyhledávané zahraničními umělci. Další radostí mě naplňuje, že jsem stála u zrodu významných akcí, jako jsou Mezinárodní folklorní festival, Jablonecké kulturní léto, Křehká krása a přenosy Metropolitní opery v kině Radnice. Tyto akce již dnes každoročně dělají radost všem návštěvníkům a navíc zviditelňují naše krásné město. Třetí radostí je získání částky více než 11 milionu korun z evropských a českých státních fondů na dovybavení Eurocentra a digitalizaci Kina Radnice. A mojí největší radostí je, že jsem přispěla k navázání spolupráce mezi kulturními organizacemi ve městě a že dnes děláme všichni kulturu srdcem a pro lidi s našimi šikovnými spolupracovníky.

Máte nápad, přání nebo dotaz?

Budeme rádi, když se na nás obrátíte s Vašimi nápady, návrhy na zlepšení života v našem městě nebo nám sdělíte, co Vás trápí.