Ing. Tomáš Balcar

energetický poradce

58 let

– energetický poradce

KDO JSEM?

Jsem absolvent Gymnázia v Teplicích a Vysoké školy báňské v Ostravě. Do roku 1995 jsem pracoval v technických i manažerských funkcích na Dolech Bílina a do roku 1999 jako ředitel divize a vedoucí výrobně technické inspekce Severočeských tepláren Most. V letech 1999 až 2013 jsem byl ředitelem Jablonecké teplárenské a realitní a.s., v letech 2008 až 2014 jsem působil zároveň jako místopředseda představenstva Teplárna Liberec a.s. a člen představenstva Energie Holding a.s.
Několik funkčních období se věnuji práci v Hospodářské komoře jako předseda Dozorčí rady.
Jsem aktivní volejbalista, člen TJ Bižuterie, kde jsem se v minulosti věnoval trénování mládeže, v současnosti spolupracuji s Volejbalovou akademií bývalého reprezentanta Josefa Smolky.

PROČ JSEM SE ROZHODL VSTOUPIT DO POLITICKÉHO ŽIVOTA A ČÍM MOHU PROSPĚT?

Vadí mi nekoncepční přístup k rozvoji města, nefunkční centrum, nevyužité lokality, které by byly v jiných městech ozdobou jako například Novoveské koupaliště a pivovarské rybníky. Týká se to i zázemí přehrady.
Zejména však nemohu souhlasit se způsobem, jakým současné vedení města porušilo sliby dané při koupi teplárny, zejména že kromě přemrštěné kupní ceny cca 240milionů Kč, nebude dále zatěžován rozpočet. Přesto na posledním zastupitelstvu schválilo další investici 160 milionů Kč, tedy celkem již cca 400 milionů Kč. Kromě toho politickými gesty dostalo teplárnu do roční ztráty cca 30 milionů Kč.
Hodlám svými zkušenostmi přispět k tomu, aby se při rozhodování města neupřednostňovala politická kritéria před ekonomickými , aby se politici v městských společnostech nechovali jak na dobytém území a aby se v budoucnu investice města do teplárny nestala příčinou jeho ekonomického kolapsu.

Máte nápad, přání nebo dotaz?

Budeme rádi, když se na nás obrátíte s Vašimi nápady, návrhy na zlepšení života v našem městě nebo nám sdělíte, co Vás trápí.