Mgr. Jiří Musil

starosta a místostarosta města, podnikatel

70 let

– první porevoluční starosta města, zastupitel v letech 1990-2002
– poslední dva roky místostarosta pro investice a rozvoj
– předseda krajské hospodářské komory 2002-2005
– podnikatel, kazatel, smuteční řečník, předseda SVJ
– člen komise Pro Meritis

KDO JSEM?

Narodil jsem se v Jablonci nad Nisou a s krátkou přestávkou zde žiji a pracuji po celý svůj dosavadní život. Jsem ženatý, mám dvě děti a tři vnoučata. Dvanáct let jsem se aktivně podílel na správě a rozvoji našeho města a rád bych své zkušenosti využil i v dalším volebním období.

CO MI VADÍ V NAŠEM MĚSTĚ NEJVÍCE?

Asi nejvíce mi vadí naprostý nedostatek nájemních bytů pro mladé. Stále častěji totiž slyším od mladých lidí kolem sebe smutné konstatování, že po ukončení střední či vysoké školy se do Jablonce již nevrátí, protože je tu téměř nemožné získat vhodné bydlení i odpovídající pracovní příležitost.

CO NA MOJE AKTIVITY ŘÍKÁ RODINA A PŘÍBUZNÍ?

Rodina tím nebyla příliš nadšena, protože ať chcete nebo nechcete, odebírá vám to čas, který byste mohl trávit s ní. Ale ano, chápe a souhlasí.

JAKÁ TÉMATA BYCH CHTĚL V ZASTUPITELSTVU PROSAZOVAT?

Témata většinou není třeba navrhovat, přichází za vámi sama…. rozbité silnice a chodníky… pohozené injekční jehly… městský autobus, který nepřijel… obava projít večer centrum města, Tyršovy sady …
Je jasné, že se hned nestihne napravit všechno. Balík peněz je vždy omezený. Proto je uměním vybrat ty opravdu důležité a naléhavé věci a na ně se soustředit v první řadě. V uvolněné funkci pro investice a rozvoj se mi již v minulosti podařilo dokončit dostavbu víceúčelové haly u přehrady či prosadit výstavbu bytů na Horní Proseči. Chápu proto otázku bydlení, a to v současné době především nájemního, jako jedno z velmi naléhavých témat zvláště pro mladé lidi, matky s dětmi a lidi zdravotně postižené.
Chci se zasadit o to, aby město již neprodávalo bytové domy, ale po jejich rekonstrukci je ponechalo pro nájemní bydlení. Takových bytů je v současné době veliký nedostatek a bude jich stále více zapotřebí nejen pro mladé, ale pro seniory, kteří by uvítali možnost přestěhovat se do menšího bytu.

Máte nápad, přání nebo dotaz?

Budeme rádi, když se na nás obrátíte s Vašimi nápady, návrhy na zlepšení života v našem městě nebo nám sdělíte, co Vás trápí.