Pavel Benda

Velitel družstva u HZS SŽDC Liberec

48 let

– velitel družstva HZS,
– správa železnic JPO Liberec,
– člen komise prevence kriminality

KDO JSEM?

Narodil jsem se v našem krásném městě, které jsem vždy bránil, a i když zde není vše dokonalé, mám ho rád, a proto chci kandidovat a něco změnit k lepšímu. Po vyučení automechanikem v roce 1992 jsem až do nástupu na základní vojenskou službu pracoval v oboru. Po ukončení roční vojenské služby jsem nastoupil k HZS podniku LIAZ jako hasič strojník. Od roku 1995 jsem pracoval v teplárenství. V roce 2008 jsem nastoupil k HZS SŽDC JPO Liberec jako hasič strojník, po deseti letech jsem byl jmenován velitelem družstva. Jsem rád, že se můj koníček stal mojí prací, a můžu i jako profesionální hasič pomáhat lidem. Už více jak sedmnáct let jsem členem jednotky sboru dobrovolných hasičů Paseky, kde působím jako velitel družstva a pět let jako starosta Sboru dobrovolných hasičů.  Od posledních voleb (2014) jsem členem dopravního výboru a člen v komisi prevence kriminality. Myslím si, že se nám, jak ve výboru, tak v komisi povedla řada zlepšení pro naše město. Pokud budu mít opět příležitost podílet se na práci pro občany, rád budu v započaté práci pokračovat. Bezpečnost a doprava jsou pro mě stěžejní témata i do letošních voleb.

JAKÁ TÉMATA BYCH CHTĚL V ZASTUPITELSTVU PROSAZOVAT?

Témat, která si zaslouží pozornost, je spousta, pro mě zůstává stále priorita bezpečnost ve městě. Další velké téma, které se dotýká snad každého občana našeho města je doprava. V neposledním řadě bych se rád zasadil o vrácení života do našeho krásného centra, které bývá dost často opuštěné a to hlavně o víkendech.

CO MI VADÍ V NAŠEM MĚSTĚ NEJVÍCE?

Nejvíce mě vadí soustředění nepřizpůsobivých občanů do centra města a s tím související bezpečnost. Vím, že to není jednoduchý úkol, ale pokud dostanu důvěru občanů a budu zvolen do zastupitelstva udělám maximum pro změnu!

CO MI NA MOJE AKTIVITY ŘÍKÁ RODINA A PŘÍBUZNÍ?

Moje rodina mě plně podporuje.

Máte nápad, přání nebo dotaz?

Budeme rádi, když se na nás obrátíte s Vašimi nápady, návrhy na zlepšení života v našem městě nebo nám sdělíte, co Vás trápí.