Božena Měchurová

předsedkyně dozorčí rady Městského divadla Jablonec nad Nisou

66 let

– důchodkyně
– členka komise životního prostředí

KDO JSEM?

Od absolvování Gymnázia v Jablonci nad Nisou, U Balvanu, jsem pracovala v oblasti školství. Do roku 2001 v Jablonci n. N. na školském úřadu, pak necelé dva roky v Liberci na odboru školství a mládeže Krajského úřadu a od roku 2003 na městském úřadu jako samostatný referent odpovědný především za výkon státní správy v oblasti školství ve správním obvodu Železný Brod.
Od roku 2016 jsem v důchodu.
Volný čas dělím mezi kulturu a rekreační sporty, mezi kterými převažuje kondiční cvičení v Břízkách a turistika.

PROČ JSEM SE ROZHODLA VSTOUPIT DO VEŘEJNÉHO ŽIVOTA?

Přestože jsem v Jablonci nad Nisou nevyrůstala, trvale zde bydlím od roku 1984. Dění ve městě mně nikdy nebylo lhostejné a v rámci časových možností jsem se snažila zapojit alespoň v okolí svého bydliště. Děti dospěly, mám tedy víc času a mohu ho věnovat zkvalitňování života ve městě, které mám ráda.

CO MI VADÍ V NAŠEM MĚSTĚ NEJVÍCE?

Myslím, že je to vandalismus, který je pro mě velmi nepochopitelný. Nelíbí se mi také nevzhledná místa, především na příjezdových trasách do města.

JAKÁ TÉMATA BYCH CHTĚLA V ZASTUPITELSTVU PROSAZOVAT?

Vzhledem ke své dlouholeté praxi bych se chtěla zapojit do řešení školské problematiky. Ale nejen to, mezi další moje priority by patřilo například Mšeno, zejména okolí přehrady a sportovní areál Břízky.

Máte nápad, přání nebo dotaz?

Budeme rádi, když se na nás obrátíte s Vašimi nápady, návrhy na zlepšení života v našem městě nebo nám sdělíte, co Vás trápí.