Martin Valenta

podnikatel, rucnimytijablonec.cz – mycí a detailingové centrum Jablonec nad Nisou

33 let

– sportovec

– bývalý fotbalový brankář FK Jablonec

– pořadatel a bojovník bojových sportů Iron Fight Night

KDO JSEM?

Jsem šťastně ženatý táta 5-ti měsíčního synka Maxima. Pocházím sice z Hradce Králové, ale od 1 roku života žiji v Jablonci nad Nisou. Cítím se být hrdým patriotem, za jiné město bych neměnil. Do 20-ti let jsem byl aktivní fotbalista v FC Slovan Liberec, poté jsem začal podnikat v oblasti automobilů, což mi bohužel z mladické nerozvážnosti a naivity přineslo řadu životních starostí. Přes to všechno jsem u aut zůstal. Otevřel jsem provozovnu na ruční mytí aut s názvem rucnimytijablonec.cz. Momentálně jsme největší a nejkvalitnější mycí a detailingové centrum na Jablonecku a naše služby využívají i zákazníci ze zahraničí, pokud požadují ty nejlepší služby, které jsou na trhu. Dále jsem aktivním sportovcem, jak v amatérském, tak profesionálním kickboxu K1, kde jsem 2 roky po sobě vyhrál celorepublikovou K1 ligu a jsem vicemistrem republiky. Momentálně se připravuji na zřejmě vrchol mé kariéry a tím je evropský pohár, kde bych chtěl zanechat pozitivní dojem a má dušička samozřejmě touží po úspěchu. V roce 2016 jsme také začali organizovat a promovat s mým kolegou, kamarádem a reprezentačním trenérem galavečer bojových sportů Iron Fight Night , kde jsem zároveň pořadatelem i zápasníkem, máme již za sebou veleúspěšné 3 ročníky a začínáme připravovat ročník 4tý. V neposlední řadě se snažím být dobrým tatínkem a manželem, jelikož rodina je pro mě to nejdůležitější a nejcennější.

JAKÁ TÉMATA BYCH CHTĚL V ZASTUPITELSTVU PROSAZOVAT?

Chtěl bych se věnovat tématům, která jsou mi blízká. Mezi hlavní témata patří sport, volnočasové aktivity a bezpečnost ve městě.

CO MI NA MOJE AKTIVITY ŘÍKÁ RODINA A PŘÍBUZNÍ?

Má rodina mě, jak v mých koníčcích, zaměstnání či momentální politické aktivitě velmi podporuje, za což jsem jim velmi vděčný.

CO MI VADÍ V NAŠEM MĚSTĚ NEJVÍCE?

Obecně si myslím, že se nám v Jablonci žije velmi dobře, ale i Jablonec má své negativní stránky. Problémem jsou dnes drogy u mladistvých, s tím jde samozřejmě ruku v ruce i kriminalita, ať už majetková nebo násilná, samozřejmě si uvědomuji, že to není problém jen u nás v Jablonci, ale plošný. Dále se mi nelíbí, že se někteří občané, na můj vkus, až příliš mnoho „roztahují“ v centru města, koupou se v kašnách a jednoduše dělají „bordel“ a hluk po celém centru. Tento stav vnímám jako velmi vážný, protože znám řadu lidí, kteří se bojí za tmy jít pěšky do města. Rovněž bych se chtěl zaměřit na řešení problémů s dopravou, parkováním v centru města, ale i na sídlištích, kde je občas doslova tankodrom na chodnících. Také mi vadí neprůhledné a troufnu si říct, ne příliš spravedlivé rozdělování peněz do sportovních a volnočasových aktivit především mládeže.

Máte nápad, přání nebo dotaz?

Budeme rádi, když se na nás obrátíte s Vašimi nápady, návrhy na zlepšení života v našem městě nebo nám sdělíte, co Vás trápí.