Lucie Pokorná

podnikatelka v oboru sklářské výroby

46 let

– provozovatelka Slunečních lázní a Penzionu v Bedřichově

– členka kulturní komise města Jablonec nad Nisou

– členka sportovní komise města

– podnikatelka v oboru sklářské výroby

KDO JSEM?

Jsem soukromá podnikatelka v oboru sklářské výroby a provozovatelka Slunečních lázní a penzionu v Bedřichově. Vystudovala jsem Střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě. Jako maturant v roce 1990 jsem měla šanci hned po ukončení studia začít soukromě podnikat ve sklářské výrobě v Čechách i v zahraničí. Po získání pedagogického minima jsem několik let působila jako instruktorka praktické výchovy v oboru výroba skleněných figurek. Výtvarné práci se v posledních deseti lech věnuji i v návrzích a výrobě trikotů pro moderní gymnastiku a krasobruslení. Posledních 14 let provozuji společně se svým partnerem Sluneční lázně-letní terasu na jablonecké přehradě. Zároveň vedeme penzion v Bedřichově. Dva roky jsem byla členkou kulturní a sportovní komise města Jablonec nad Nisou. Mám dvě dcery. Ve svém životě dávám přednost zdraví, přírodním stimulantům a zdravému životnímu stylu. Mrzí mě negativní nálada mezi lidmi, se kterou se v mé profesi bohužel dost často setkávám. Jelikož jsem však od přírody optimista, tak věřím, že se nálada ve společnosti změní zase k lepšímu.

JAKÁ TÉMATA BYCH CHTĚLA V ZASTUPITELSTVU PROSAZOVAT?

Ráda bych obhájila citlivou opravu Slunečních lázní se zachováním jejich plné funkčnosti a využitelnosti návštěvníky, kteří toto místo vyhledávají hlavně díky jejich slunečné poloze na břehu přehrady. Jsem zastáncem finanční podpory veškeré zájmové činnosti dětí a dospívajících ať už ve velkých klubech a oddílech, ale i v těch menších. Ráda bych zabránila plýtvání veřejnými finančními prostředky, které je občas tak jednoduché, pokud člověk hospodaří s cizím.

Máte nápad, přání nebo dotaz?

Budeme rádi, když se na nás obrátíte s Vašimi nápady, návrhy na zlepšení života v našem městě nebo nám sdělíte, co Vás trápí.