Kateřina Krásná

pedagog, bývalá ředitelka MŠ Kapička Husova ul. Jablonec nad Nisou

52 let

-členka školské komise města Jablonec nad Nisou

– členka Spartan race training group

KDO JSEM?

Od tří let jsem toužila být učitelkou v mateřské škole a to se mi podařilo. Vystudovala jsem střední pedagogickou školu v Liberci a od té doby jsem působila v mateřské škole. Tato práce mě vždy naplňovala. Mám dvě dospělé dcery. Starší dcera mimo svoji práci trénuje v Cardio fitness antigravity yogu, flowin, insanity a je trenérkou Spartan race. Abychom se spolu při její vytíženosti mohli častěji vidět, absolvuji tréninky také a účastním se i závodů Spartan race. Mladší dcera je učitelkou na prvním stupni základní školy, také ráda sportuje a v současné době je na mateřské se svojí roční dcerou a mojí první vnučkou.

JAKÁ TÉMATA BYCH CHTĚLA PROSAZOVAT?

Mojí prioritou je obnova a modernizace veřejných i školních sportovišť, tělocvičen škol i školek. Chtěla bych, aby vznikla Workoutová hřiště, protože jsme jedno z měst, kde ještě nejsou. Ráda bych, aby se obnovila funkce Srnčího Dolu pro sportovní i společenské vyžití široké veřejnosti. Oživit centrum města i na Dolním náměstí.

Z ČEHO MÁM RADOST?

Mám radost, že se zlepšil pořádek v centru města, že se pořádají akce na Mírovém náměstí u Radnice, na letní scéně i v Eurocentru, u přehrady, kde došlo ke zlepšení prostředí. toto zlepšuje pohled na naše město a vyzdvihuje jeho krásu. Přála bych si, aby naše město bylo krásné, čisté a líbilo se zde našim obyvatelům i turistům, kteří ho navštíví.

CO MI VADÍ?

Mrzí mě, že je málo vidět v centru města i na jeho periferiích Městskou policii, která by si více všímala chování a jednání občanů, kouřících a fetujících dětí, mládeže, která ničí společný majetek v parcích, bezdomovců, kteří dělají nepořádek a odrazují občany a turisty sednout si v parku na lavičky. Také pejskaře, kteří neuklízejí exkrementy po svých mazlíčcích a vodí mezi lidmi bez košíku a vodítka. Nedodržování pěších zón a neustálý klientismus. jsou to věci, které nás denně obklopují a mnoho občanů zlobí.

Máte nápad, přání nebo dotaz?

Budeme rádi, když se na nás obrátíte s Vašimi nápady, návrhy na zlepšení života v našem městě nebo nám sdělíte, co Vás trápí.