Ing. Jan Bajgar

podnikatel, oblast dopravy – učitel řidičů v Autoškole

KDO JSEM?

Po absolvování vysoké školy jsem odešel z Prahy, odkud pocházím, do vysněného Jablonce nad Nisou. Od roku 1984 jsem zde pracoval jako učitel v Autoškole Svazarmu v Jablonci nad Nisou. Protože mi tehdejší režim nedovolil nastoupit na místo jejího ředitele, kam jsem byl odborníky v autoškolství v roce 1988 nominován, založil jsem proto těsně po sametové revoluci, první soukromou, svoji, autoškolu v ČSFR a stal se zároveň prezidentem Sdružení autoškol ČR. Reprezentoval a zastupoval jsem tak autoškoly z celé republiky v Evropské federaci autoškol. Svoji autoškolu jsem provozoval až do roku 2013, kdy jsem musel toto podnikání ukončit, z důvodu nástupu do zaměstnání na Ministerstvo dopravy ČR. Pracoval jsem zde jako ministerský rada, předseda komise pro zkoušky zkušebních komisařů autoškol v ČR. Nyní již na ministerstvu dopravy nepracuji, jsem v důchodu, ale stále se občas zabývám školením zkušebních komisařů a jsem často i členem ministerské zkušební komise. Současně s provozováním své autoškoly jsem od roku 1999 tři roky pracoval jako manažer závodního týmu Františka Vojtíška v seriálu Evropského mistrovství závodu tahačů na závodních okruzích Evropy. Také jsem pracoval 12 let jako instruktor profesionálních řidičů nákladních automobilů a autobusů v českém a slovenském zastoupení francouzské značky Renault Trucks. Byl jsem v minulosti po tři volební období členem jabloneckého Zastupitelstva, členem Rady města a předsedou dopravní komise. Žiji spokojeně ve své rodině, mám dvě dospělé děti a čtyři kluky-vnuky.

JAKÁ TÉMATA BYCH CHTĚL V ZASTUPITELSTVU PROSAZOVAT?

Rád bych, pokud budu mít možnost a budu zvolen, pracoval zejména v oblasti dopravy. Vím, jak vyřešit některé problémy, se kterými se doprava v Jablonci nad Nisou potýká a které obyvatele a návštěvníky našeho města tíží. Jsem přesvědčen, že moje celoživotní zkušenosti mohu dobře uplatnit ve prospěch obyvatel Jablonce nad Nisou.

Máte nápad, přání nebo dotaz?

Budeme rádi, když se na nás obrátíte s Vašimi nápady, návrhy na zlepšení života v našem městě nebo nám sdělíte, co Vás trápí.