Bohuslava Zikmundová

aktivní seniorka

62 let

– předsedkyně Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí ČR

– členka komise humanitní péče města Jablonec nad Nisou

KDO JSEM?

Vystudovala jsem gymnázium v Semilech a poté dvouletý studijní obor rehabilitační pracovník v Hradci Králové. Po absolutoriu jsem nastoupila ve Fakultní nemocnici Motol v Praze, kde jsem pracovala 4 roky. O roku 1982 jsem Jablonečankou, i když přiznávám, že se mi zde z počátku moc nelíbilo hlavně kvůli chladnému a deštivému počasí. Ale zimní sporty a blízkost přírody vše vynahradily. Jablonec přinesl i zásadní změnu v našem rodinném životě – zde jsme se museli s manželem vyrovnat s tím, že naše dcerka je velmi vážně nemocná, že nikdy nebude chodit. A tak se stalo, že jsem začala bojovat nejen o „místo na slunci“ pro ni, ale pro všechny další děti. Práce v dětském denním stacionáři přinášela denní kontakt jak s postiženými dětmi, tak s jejich rodiči a celou škálou problémů které bylo třeba řešit. V roce 1995 jsem byla zvolena předsedkyní Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Klubu Jablonec nad Nisou a tou jsem dosud. Mými koníčky jsou zimní sporty, výtvarné techniky, které ráda zprostředkovávám i postiženým dětem z naší organizace. Tvoření s nimi je úžasná záležitost, stále je se co učit. Také velmi ráda čtu a zahradničím

JAKÁ TÉMATA BYCH CHTĚLA V ZASTUPITELSTVU PROSAZOVAT?

Péče o hendikepované všech věkových kategorií, odstraňování architektonických bariér (stále jich je dost) a i těch lidských a legislativních,….

CO MI VADÍ V NAŠEM MĚSTĚ NEJVÍCE?

Postávání městské policie, zatímco před jejich zraky projíždějí pěší zónou auta – nevšímavost a alibicionimus A nejvíce absence bezbariérových bytů !!!!

CO MI NA MOJE AKTIVITY ŘÍKÁ RODINA A PŘÍBUZNÍ?

Moc nadšeni nejsou, ale za ta léta už si zvykli

Máte nápad, přání nebo dotaz?

Budeme rádi, když se na nás obrátíte s Vašimi nápady, návrhy na zlepšení života v našem městě nebo nám sdělíte, co Vás trápí.